Witaj,
Mistrz Gry
KARTA POSTACI : https://www.dieacnocte.com/t58-budowanie-postaci
POCZTA : https://www.dieacnocte.com/t179-listy-do-mistrza-gry
KARTA POSTACI : https://www.dieacnocte.com/t58-budowanie-postaci
POCZTA : https://www.dieacnocte.com/t179-listy-do-mistrza-gry

Zielnik


Bagienne ziele

Magiczna roślina rosnąca zazwyczaj na bagnach i podmokłych terenach. Jednak zdarza się, że rosną także na brzegach zbiorników o słodkich wodach. Posiada długie na niemalże metr mięsiste liście o zgniłozielonej barwie, wyrastające wprost z bulwy rośliny. Ma wspaniałe właściwości odprężające.



Cienioryt pospolity

Długie liście, rosnące na brzegach zbiorników wodnych, zwykle przyjmujące purpurowe kolory. Są niezwykle delikatne, wyciągnięte z wody nie charakteryzują się żadnymi magicznymi właściwościami, co często bagatelizują młodzi, niedoświadczeni czarownicy. Cienioryty należy zasuszyć, dopiero wtedy zyskują swoje właściwości, będąc uzupełnieniem eliksirów. Najczęściej suche liście miażdży się na drobny proszek.



Drułup

Z pozoru zwykła kępka długich, błyszczących liści, niewyróżniających się niczym szczególnym. Rośnie na żyznych glebach, jego bulwy przypominają malutkie marchewki o brunatnym, niemal czarnym kolorze. Można go jeść na surowo, ma wtedy mdły, nieco kwaskowaty smak.



Figówka magiczna

Niewielkie drzewko owocowe, złudnie przypominające figowca. Ma ciemnozielone, skrętoległe liście o błyszczącej powierzchni. Daje owoce - nazywane przez czarowników figówkami - złudnie przypominające zwykle figi, acz różniące się od nich nieco bardziej wyrazistym, fioletowym kolorem i lekko kwaskowatym smakiem.



Flè Lanmò

Na temat Flè Lanmò krąży wiele legend, z czego ta najsłynniejsza mówi, że roślina jest dziełem upadłego anioła, który przyjął imię Baron Samedi. Magiczny kwiat, którego kielich przypomina czaszkę, a liście kolorowe piórka. Po raz pierwszy pojawił się na Haiti w 1666 roku, a wraz z biegiem czasu roślina zaczęła się pojawiać na całym świecie. Hodowanie go nie należy do łatwych. Kwiat wydziela upajający zapach rumu i przypraw, który ciężko zapomnieć, a wykonany z niego trunek należy do szybko uzależniających. Podobno wykorzystuje się go przy okazji rytuałów voodoo.



Jaskółecznik pogrzebowy

Rośnie tylko na grobach. Z rośliną związana jest legenda, jakoby wyrastał jedynie w miejscach, w których leży osoba, której dusza poszła do Piekła. Według starego porzekadła, zjedzenie jego dużej ilości może wywołać skutki podobne do zaawansowanego zatrucia magicznego. Jaskółecznik nie ma smaku.



Jękifek czerwony

Bardzo często występująca na ścianach klifów. Obrasta rubinowymi jagodami, które mają niezwykłe właściwości lecznicze. Jej liście są strzeliste i pozakręcane, same jagody gorzkawe w smaku, przez co często myli się je z trującymi owocami.



Krysztalnik

Krysztaliki to rodzaj grzybów z rodziny truflowatych. Rosną pod ziemią, mają kulisty kształt. Choć z zewnątrz przypominają zwykłe trufle o brodawkowej okrywie, to po rozkrojeniu, w każdej z nich można znaleźć niewielki, świecący kolorami tęczy kryształek. Sam grzyb, ze względu na swój wyrazisty smak wykorzystuje się w magicznych kuchniach, natomiast kryształy rozpuszczają się w słonej wodzie, często zabijając nieprzyjemny smak eliksirów.



Latarniki dzwonkowe

Występujący niezwykle rzadko, dostrzegalny jest jedynie w nocy, gdy pęki jego długich, przypominających odwrócone kielichy tulipanów kwiatów, rozpalają się niebieskawą poświatą. Rośnie w niewielu miejscach na świecie, w ostatnim dziesięcioleciu został objęty ochroną przez Kościół Piekieł, więc jego pozyskiwanie jest nielegalne.



Mimka

To niezwykła roślina, która jest niczym kameleon i nabiera kształty innych roślin, obok których wyrasta, chociaż nie oddaje ich właściwości. Mimka jest trująca, chociaż komórka alchemików na tajnych kompletach pracuje nad wykorzystaniem jej w rytuałach. Na razie bez skutku.



Mniszek czarownicy

Wygląda jak klasyczny mniszek lekarski o żółtych kwiatach, ale w momencie narażenia rośliny na działanie magii, momentalnie obumiera i wypuszcza nasiona w postaci latających dmuchawców. Dodatkowo mleczko rośliny nabiera wtedy czarnego koloru. Rośliny te tworzą własne skupiska, więc nie krzyżują się i nie rosną ze zwykłym mniszkiem lekarskim. Spożywany w dużej ilości może niwelować skutki zatrucia magicznego.



Niebieskówka

Niewielki grzybek z niebieskim, okrągłym kapeluszem. Naturalnie występuje jedynie na terenach Rezerwtu Bestii, ale coraz częściej spotyka się z niewielkimi plantacjami niebieskówki prowadzonymi przez czarowników. Kapelusz grzyba nie ma żadnych ponadprzeciętnych właściwości, usmażony przypomina w smaku słone pieczarki. Istotna jest natomiast nóżka - ma ona w sobie bardzo duży potencjał magiczny, a nad jej właściwościami prowadzone są badania szczególnie w dziedzinie alchemii.



Nocny lulek

To magiczny kuzyn czarnego lulka, który zamiast żółtych ma granatowe kwiaty oraz liście o szmaragdowym kolorze. Roślina jest trudna do znalezienia, potrzebuje dużo mroku, dlatego jej główny obszar występowania to północna część kontynentu. Spożywana na surowo powoduje trans, a osoba zjadająca ma wrażenie, że jest odporna na ból, ma zwiększoną siłę, wyostrzone zmysły i nie odczuwa zmęczenia. U zażywającego ją można zobaczyć rozszerzenie źrenic do stopnia, w którym białka oczu przestają być widoczne. Stan szału i halucynacji potrafi trwać do kilku godzin oraz powoduje skrajne wyczerpanie organizmu, wymioty i drgawki. W małej ilości może zadziałać jako środek pobudzający.



Różanecznik wąsowaty

Krzew z gatunku różaneczników, o jasnych, różowych kwiatach. Charakteryzuje się długimi, kolcami przypominającymi wąsy, stąd też wzięła się jego nazwa. Należy uważać podczas zbierania pęków różanecznika, bo choć same kwiaty mają zastosowanie odprężające, to kolce nasączone są trującym jadem. W przypadku skaleczenia czarownik staje się osłabiony, nie jest w stanie korzystać ze swojej magii przez okres około dwóch tygodni.



Trzcina perłowa

Rosnące najczęściej przy wodach, długie trzciny leciutko opalizujące w świetle. Mówi się, że wyrastają tam, gdzie przelano dziecięcą krew, ale daleko tym legendom do prawdy. W istocie - niezwykle trudno je znaleźć, występują rzadko i wiele czarowników ma problem, z odróżnianiem ich od niemagicznych traw.



Widmowy dzwonek

Białawy, półprzezroczysty kwiat, który można znaleźć jedynie w pełnię księżyca. Po zerwaniu nabiera srebrzystego koloru, staje się całkowicie widzialny.



Zimnostopki

Małe, szare grzybki pozbawione blaszek, które po rozgnieceniu wydobywają z siebie purpurową chmurę trujących zarodników. Często występują w większych grupach, pomiędzy kępami mchu. Nieuważny czarownik, który rozdepcze kilka jednocześnie, może wpaść w magiczny trans, pozbawiający go kontaktu z rzeczywistością na okres kilku dni. Niebezpieczna, acz bardzo potężna roślina.

Mistrz Gry
Wiek :
Miejsce zamieszkania : Piekło
Zawód : Guru sekty satanistycznej